Setena edició de la cursa de muntanya per a escolars. Rialp Matxixics

0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Facebook 0 Email -- 0 Flares ×

Setena edició de la cursa de muntanya per a escolars. Rialp Matxixics

Ahir diumenge, dia 6 d’octubre, uns 200 corredors dels Pallars, resta de Catalunya i Andorra s’han citat a Rialp per a la celebració de la setena edició de la Rialp Matxixics. Aquesta cursa de muntanya, organitzada per l’equip de voluntariat de la Matxicots, es una proposta esportiva de muntanya per a nens i nenes en edat escolar i enguany s’ha obert a tots els “supers” com Super activitat del Club Super3

Com ja es habitual, l’edició ha tingut un marcat caràcter SOLIDARI per al Banc d’Aliments del Pallars Sobirà mitjançant Creu Roja. La inscripció ha estat GRATUÏTA i els corredors han hagut de portar aliments pel banc en el moment de retirar el dorsal

La cursa ha estat organitzada per l’Ajuntament de Rialp, mitjançant l’equip de voluntariat de la Rialp Matxicots, amb el suport dels diferents agents de seguretat (Creu Roja, Mossos d’Esquadra, Bombers voluntaris de Sort entre altres) i de diverses entitats públiques i privades

Diferents runners han acompanyat els nens/es participants durant el recorregut animant i ajudant-los en tot moment.

La cursa ha estat formada per tres circuits d’acord amb la seva categoria:

  •  la Super Matxixics de 5km per als més grans per les categories cadet, infantil i aleví
  •  la Trail Matxixics de 3’5km per les categories benjamins i pre-benjamins
  •  la Mini Matxixics d’1 km per les categories dels més menuts (P3, P4 i P5)

Tots els corredors participants han optar al detall finisher a l’arribada de la cursa, un ampli sorteig de diferents regals del Club Super3 i han fet podi les categories dels circuits Super i Trail relacionats a continuació:

LLISTAT DE PODIS:

  1. 7a Rialp MatxiXics – SUPER,Cursa 5 km (200M D+)

Categoria Cadet M

Lloc      Dorsal Nom                                                    Població           Club                             Temps

1          54        GUILLEM MARTINEZ SAMBOLA         Barcelona                                            00:36:47

Categoria Cadet F

1          35        ALEXIA ESCUDERO RIBO                  Araós               SES MORELLÓ            00:30:07

2          49        IONA MONTOLIU PRIO                       Tremp  IES HUG ROGER III SORT            00:31:34

3          55        RUT GONZALEZ GUTIERREZ             Sort      INSTITUT HUG ROGER III            00:33:51

Categoria Infantil M

1          61        ROC LLADOS LOZANO                       Llavorsí                       SES MORELLÓ       00:25:02

2          1          GUILLEM CANO AZNAR          Sant Jaume dels Domenys       CANOTEAM            00:27:20

3          64        POL CUBILO CUJO                             Escaló             SES MORELLÓ            00:28:23

Categoria Infantil F

1          12        ALBA PONT SERVENT            Aramunt           C. ATL. POBLA DE SEGUR                 00:26:43

2          34        MARIONA FLORES ENJAIME La Pobla de Segur C. ATL. POBLA DE SEGUR             00:30:40

3          40        JANA FAURAT PUJAL Sant Julià de Lòria C. E. SANT JULIÀ DE LÒRIA            00:30:42

Categoria Aleví M

1          28        GUILLEM VINARDELL AGULLO           Torallola  C.ATL. POBLA DE SEGUR            00:25:41

2          14        MARC MENDOZA SAPARRA   Sort      E. ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS            00:25:46

3          30        LLUC REY VIDAL                                Rialp    E. MONTSENT DE PALLARS            00:26:03

Categoria Aleví F

1          9          ANNA GONZALEZ TOMAS        Castellbisbal  C.TRIATLÓ CASTELLBISBAL            00:27:21

2          51        AGNES FELIU CASAL               Àreu               ESCOLA DE LLAVORSÍ            00:32:20

3          13        MARIONA CORTES TENDERO  Isavarre                    ESCOLA LA CLOSA            00:32:31

                                                                          00:45:32

  • 7a Rialp MatxiXics – TRAIL, Cursa 3,5km (125m D+)

Categoria Benjamí M

Lloc      Dorsal Nom                                        Població           Club                                         Temps

1          303      GUERAU CARRILLO SOTO     Sort         E. ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS            00:18:02

2          344      BIEL ESCERA ROIG La Pobla de Segur  C.ATLETISME POBLA DE SEGUR            00:18:03

3          374      ESTEVE JAVIER CUBERES Serradell     C.ATLETISME POBLA DE SEGUR            00:18:53

Categoria Benjamí F

1          341      MARIONA VINARDELL AGULLO Torallola  C.A. LA POBLA DE SEGUR            00:19:57

2          327      JOANA CORTES TENDERO    Isavarre                      ESCOLA LA CLOSA            00:20:32

3          302      NEKANE PRIO ABATEDAGA   Tremp  ESCOLA VALLDEFLORS TREMP            00:22:52

Categoria Pre-Benjamí M

1          325      ALBERT SANCHEZ CALVO     Sort      E. ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS            00:20:24

2          376      POL BALSELLS REYES           Vilamur E. ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS            00:20:38

3          346      MARTI ESCERA ROIG La Pobla de Segur C.ATLETISME POBLA DE SEGUR            00:21:19

Categoria Pre-Benjamí F

1          304      ARES MARTINEZ PUIGVERT  Arenys de Munt   ASS.ESP. PALLARS (SE)            00:25:55

2          353      ONA ROS MARTINEZ  La Seu d’Urgell             ESCOLA PAU CLARIS             00:26:00

3          367      BRISA SANTILARI AYTES       Sort      E.ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS            00:26:59

Rialp Matxixics

Més informació: http://www.rialpmatxicots.cat

FluixNo està malamentEstà beAquest em serveixFantàstic Puntuació: 4,00 de 5 - 1 Vots
Carregant ... - 51 visites
[ Valora aquesta informació fent clic als estels ]
Si t'agrada aquest canal informatiu subscriu-te al RSS !
NOTA: El comptador de visites està actiu des de 02-2016
0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Facebook 0 Email -- 0 Flares ×