La 40a Marxa Beret supera els 900 participants

0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Facebook 0 Email -- 0 Flares ×

La 40a Marxa Beret supera els 900 participants

150 participants internacionals procedents de Noruega, Suècia, Finlàndia, Suïssa, Rússia, Estats Units, Mèxic, França i Itàlia han competit amb la resta de fondistes a Beret

Més de 900 fondistes de totes les edats han participat avui en la 40a edició de la Marxa Beret disputada al Pla de Beret. L’edició d’enguany de la Marxa Beret ha comptat amb la participació de 150 fondistes internacionals procedents de països com Noruega, Suècia, Finlàndia, Suïssa, Rússia, Estats Units, Mèxic, França i Itàlia, que han gaudit de la gran festa de la prova degana de l’esquí de fons a Espanya, inscrita al circuit de Marxes Populars (Popular Cross-Country Race) del calendari FIS (Federació Internacional d’Esquí), aquest any Campionat d’Espanya de Llarga distància, i que forma part de la Copa Espanya Loteries d’Esquí de fons de la RFEDI i puntuable pel circuit de Copa Catalana.La Marxa Beret, s’ha disputat en un circuit de 10 km, 21 km i 42 km a la zona de Beret i Orri, sota unes condicions meteorològiques de fred, vent i neu que ha obligat als organitzadors a remarcar el traçat fins pocs moments abans de començar la prova.

El vicesindic d’Aran i director de la Marxa Beret, César Ruiz Canela, ha agraït “el treball realitzat per l’equip organitzador de la Marxa, de tots els col·laboradors que l`han fet possible en aquestes 40 edicions, i especialment el treball dels Voluntaris d’Aran, sense oblidar les federacions i patrocinadors de la Marxa Beret“.La Marxa Beret està organitzada pel Conselh Generau d’Aran, Baqueira Beret i l’Ajuntament de Naut Aran.

Compta amb la col·laboració de: Associació Volentaris d’Aran, Foment Torisme Val d’Aran, Diputació de Lleida, Pompièrs d’Aran, Aran Salut, Mossos d’Esquadra, INS d’Aran, a més de la Reial Federació Espanyola d’Esports d‘hivern (RFEDI), la Federació Catalana d’Esports d’hivern (FCEH), la secretària general de l’Esport de la Generalitat i els diferents patrocinadors.Pel que fa a la participació dels esportistes aranesos cal destacar la victoria de Marta Cester en la categoria sènior femenina en 42 km, Maria Iglesias guanyadora en 21 km, Lydia Iglesias 2a en la mateixa distància, i Marta Moreno, guanyadora en 10 km.

En aquest sentit tant Marta Cester com Maria Iglesias s’han proclamat campiones d’Espanya de Llarga distància.Ahir es va disputar el tradicional Sprint Salomon Campionat d’Espanya de Sprint en la modalitat de tècnica lliure en el que van participar 130 fondistes i disputat també sota una intensa nevada. Durant els dos dies de competició s’han superat els mil participants en la 40a edició de la Marxa Beret.

Resultats de la 40a Marxa Beret

Marxa Beret 10Km – Classificació Femenina

  1. Marta Moreno Ramos
  2. Claustre Montaner Mangas
  3. Alaia Juaristi Etxabe
  4. Berenize Lavin García
  5. Laura Villacampa Farrés

Marxa Beret 10km – Classificació Masculina

  1. Miquel Auladell Visa
  2. Martin Morales Sánchez
  3. Roc Vilaró Pomarol
  4. Bernat Sellés Gasch
  5. Bernat Gabarró Graset

Marxa Beret 21km – Classificació Femenina

  1. Maria Iglesias Barés
  2. Lydia Iglesias Barés
  3. Alba Puigdefabregas Sieso
  4. Maria Sellés Gasch
  5. Irati Cuadrado Noain

Marxa Beret 21km – Classificació Masculina

  1. Jaume Pueyo Repullo
  2. Gral Sellés Bancells
  3. Mikel Plazas Iriberri
  4. Gerard Palomo Vicente
  5. Cesc Colell Pantebre

Marxa Beret 42km – Classificació Femenina

  1. Marta Cester Farré
  2. Varvara Prokhorova
  3. Marielle Bigot Bigot
  4. Maialen López Iñarra
  5. Elisa Hernández Juarez

Marxa Beret 42km – Classificació Masculina

  1. Sadurní Betriu Boix
  2. Diego Ruiz Asín
  3. Xabier Macias Cipriain
  4. Jan Margarit Solé
  5. Carlos Lannes Fernández

Resultats Campionat d’Espanya de Llarga distància

Categoria U18 Femenina

  1. Maria Iglesias Barés
  2. Maria Sellés Gasch
  3. Irati Cuadrado Noain

Categoria U18 Masculina

  1. Jaume Pueyo Repullo
  2. Lander Martin Hernández
  3. Manex Salsamendi Silva

Categoria U20 Femenina

  1. Alba Puigdefabregas Sieso
  2. Amaia Berazaluze Mendive

Categoria U20 Masculina

  1. Gral Sellés Bancells
  2. Mikel Plazas Iriberri
  3. Gerard Palomo Vicente

Categoria Sènior Femenina

  1. Marta Cester Farré
  2. Maialen López Iñarra
  3. Elisa Juarez Hernández

Categoria Sènior Masculina

  1. Sadurní Betriu Boix
  2. Xabier Macias Cipriain
  3. Carlos Lannes Fernández

Categoria Veterans Masculina

  1. Diego Ruiz Asin
  2. Miguel Carvajal Rodríguez
  3. Daniel Pla Aguilar
FluixNo està malamentEstà beAquest em serveixFantàstic Puntuació: 4,00 de 5 - 1 Vots
Carregant ... - 186 visites
[ Valora aquesta informació fent clic als estels ]
Si t'agrada aquest canal informatiu subscriu-te al RSS !
NOTA: El comptador de visites està actiu des de 02-2016
0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Facebook 0 Email -- 0 Flares ×