Sisena edició de la cursa de muntanya per a escolars. La Rialp Matxixics

0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Google+ 0 Facebook 0 LinkedIn 0 0 Flares ×

Sisena edició de la cursa de muntanya per a escolars. La Rialp Matxixics

Ahir diumenge, dia 7 d’octubre,  180 atletes del Pallars Sobirà i altres  comarques de Catalunya i Andorra, s’han trobat a Rialp per a la celebració de la sisena edició de la Matxixics. Una cursa de muntanya que cita els escolars d’arreu de la comarca, comarques veïnes, resta de Catalunya i oberta a tots aquells nens i nenes que vulguin viure un gran dia a la muntanya.

La inscripció a la cursa, de caràcter SOLIDARI, ha estat gratuïta per a tots els participants i només calia que portessin, a la retirada del dorsal, algun dels aliments suggerits per l’organització.

Un recapte d’aliments per al Banc d’Aliments del Pallars Sobirà mitjançant Creu Roja que ha aconseguit recollir uns 300kg d’aliments.

La cursa ha estat organitzada per l’Ajuntament de Rialp, mitjançant l’equip de voluntariat de la Matxicots, el suport dels diferents agents de seguretat (Creu Roja, Mossos d’Esquadra i Bombers voluntaris de Sort entre altres) i de diverses entitats públiques i privades.

Com sempre ha comptat amb el suport de joves corredors locals i de la comarca, antics participants de la Rialp Matxixics, que han acompanyat els nens i nenes al llarg del recorregut animant i ajudant-los en tot moment.

La Rialp Matxixics constava de tres circuits: la Super Matxixics de 5km i 200MD+ per als més grans (cadet, infantil i aleví) , la Trail Matxixics de 3’5km I 125MD+ per les categories benjamins i pre-benjamins i la Mini Matxixics d’1km i 50MD+ per les categories dels més menuts(P3, P4 i P5).

Tots els participants han rebut a l’arribada un detall i una medalla que els acredita com a finishers de la cursa i han fet podi les categories dels circuits Super  Matxixics i Trail Matxixics relacionats a continuació:

 

LLISTAT DE PODIS:

 

6a Rialp MatxiXics – Cursa Super 5 km

 

General Masculí

Lloc     Dorsal Nom                                                    Població          Club                                        Temps

1          40        ALBERT CASELLES TOMAS            Lleida              LLEIDA U.A.                            00:26:31

2          35        ROC LLADOS LOZANO                    Llavorsí           ZER ALT PALLARS SOBIRÀ 00:26:49

3          28        JOSEP MESTRE CANUT                  Escaló             ESCOLA LA CLOSA                       00:29:09

General Femení

Lloc     Dorsal Nom                                                    Població          Club                                        Temps

1          7          ARES CANUT TORO                         Altron    INSTITUT HUG ROGER III                  00:28:48

2          38        CLAUDIA LLESUY ISANTA               Isona   C.ATLETISME POBLA DE SEGUR           00:28:55

3          26        JANA UTGE ALEU                Les Avellanes  C. ESP. PEDALA.CAT BALAGUER    00:29:26

 

Categoria Cadet M

Lloc     Dorsal Nom                                                    Població          Club                                        Temps

1          40        ALBERT CASELLES TOMAS            Lleida              LLEIDA U.A.                           00:26:31

2          49        PAU VALLADARES POU                  Sort                IES HUG ROGER                      00:32:22

 

Categoria Infantil M

Lloc     Dorsal Nom                                                    Població           Club                                      Temps

1          1          GUILLEM CANO AZNA   Sant Jaume dels Domenys   BUTIRUNNERS                 00:30:08

2          46        POL CUBILO CUJO                           Escaló       INS MORELLÓ                 00:30:42

3          10        ERIC GRACIA SABATE                La Ràpita C.ESP. PEDALA.CAT BALAGUER    00:31:45

Categoria Infantil F

Lloc     Dorsal Nom                                                    Població          Club                                       Temps

1          7          ARES CANUT TORO                         Altron             INSTITUT HUG ROGER III      00:28:48

2          2          AINA GARRETA FARRUS         La Pobla de Segur  CEPS / CAPS                         00:30:48

3          6          IONA MONTOLIU PRIO                  Tavascan                                                           00:31:41

 

Categoria Aleví M

Lloc     Dorsal Nom                                          Població       Club                                                    Temps

1          35        ROC LLADOS LOZANO            Llavorsí       ZER ALT PALLARS SOBIRÀ            00:26:49

2          28        JOSEP MESTRE CANUT          Escaló         ESCOLA LA CLOSA                          00:29:09

3          13        MARCEL BARRIO PEREZ        Caregue                                                                 00:30:44

Categoria Aleví F

Lloc     Dorsal Nom                                        Població          Club                                                     Temps

1          38        CLAUDIA LLESUY ISANTA   Isona   C. ATLETISME LA POBLA DE SEGUR           00:28:55

2          26        JANA UTGE ALEU     Les Avellanes C. ESP. PEDALA.CAT BALAGUER              00:29:26

3          37        ALBA PONT SERVENT         Aramun C. ATLETISME LA POBLA DE SEGUR           00:29:41

 

6a Rialp MatxiXics – Cursa Trail 3,5 km

LLISTAT DE PODIS

 

General Masculí

Lloc     Dorsal Nom                                        Població          Club                                                    Temps

1          310      GUERAU CARRILLO SOTO     Sort  ESCOLA ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS 00:22:34

2          314      LLUC REY VIDAL                    Rialp  CEIP MONTSENT DE PALLARS – RIALP 00:22:53

3          340      JOEL VIDAL RAMIREZ          Gerri de la Sal                                                            00:23:50

General Femení

Lloc     Dorsal Nom                                         Població         Club                                                    Temps

1          318      RABAB OUZEMMOU    La Pobla de Segur C.ATLETISME POBLA DE SEGUR           00:22:01

2          307      JOANA CORTES TENDERO Isavarre                                                          00:30:41

3          315      ONA FILLET OBIOLS            Escaló                                                            00:31:25

 

Categoria Benjamí M

Lloc     Dorsal Nom                                        Població          Club                                                    Temps

1          310      GUERAU CARRILLO SOTO  Sort    ESCOLA ÀNGEL SERAFÍ CASANOVAS 00:22:34

2          314      LLUC REY VIDAL                  Rialp    CEIP MONTSENT DE PALLARS                 00:22:53

3          340      JOEL VIDAL RAMIREZ          Gerri de la Sal                                                            00:23:50

Categoria Benjamí F

Lloc     Dorsal Nom                                        Població          Club                                                    Temps

1          318      RABAB OUZEMMOU   La Pobla de Segur C.ATLETISME POBLA DE SEGUR           00:22:01

2          360      MARIONA VINARDELL       Torallola         C.ATLETISME POBLA DE SEGUR           00:31:35

3          339      MARIONA GRACIA              La Ràpita          C. ESP. PEDALA.CAT BALAGUER    00:31:45

 

Categoria Pre-Benjamí M

Lloc     Dorsal Nom                                        Població          Club                                                    Temps

1          305      OT MESTRE CARBO Esterri d’Àneu   ESCOLA LA CLOSA             00:30:31

2          348      NIL LLADOS LOZANO           Àreu                  ZER ALT PALLARS SOBIRÀ          00:30:37

3          311      DAVID MAURISA AZOR        Embonui                                                                    00:30:37

Categoria Pre-Benjamí F

Lloc     Dorsal Nom                                        Població            Club                                                  Temps

1          307      JOANA CORTES TENDERO Isavarre                                                                     00:30:41

2          315      ONA FILLET OBIOLS   Escaló                                                                      00:31:25

3          353      NEKANE PRIO ABATEDAGA Tremp                        TREMP RUNNERS                00:32:26

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Puntuació: 4,00 de 5 - 1 Vots
Loading... - 106 visites
[ Valora aquesta informació fent clic als estels ]
Si t'agrada aquest canal informatiu subscriu-te al RSS !
NOTA: El comptador de visites està actiu des de 02-2016
0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Google+ 0 Facebook 0 LinkedIn 0 0 Flares ×