Lliurament dels premis Anton Navarro al Pont de Suert

0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Facebook 0 Email -- 0 Flares ×

Lliurament dels premis Anton Navarro al Pont de Suert

La 32a edició del certamen de narrativa infantil i juvenil va tenir lloc al Cinema Ribagorça el passat 26 de novembre amb 18 guardonats

Una nova edició del premi de literatura Anton Navarro, adreçat als escolars de les comarques del Pallars Sobirà, el Pallars Jussà i l’Alta Ribagorça, va celebrar-se el passat 26 de novembre al Cinema Ribagorça del Pont de Suert. El jurat va triar el millors treballs dels escolars de primària i secundària de 18 centres educatius de les tres comarques amb gairebé 200 contes preseleccionats.



Familiars, amics, pares i mares dels finalistes i guanyadors van assistir al cinema per gaudir del lliurament de guardons que va comptar amb la presència de diverses autoritats: Albert Palacín (president del Consell Comarcal de l’Alta Ribagorça); Rosa Noray (Delegada de  Cultura de l’Alt Pirineu i Aran); Iolanda Ferran (alcaldessa del Pont de Suert); Jenni Noray (regidora de Cultura de la Vall de Boí); i Balbina Escolà (directora del CNL Lleida). En acabar l’entrega es va projectar la pel·lícula ‘Mòmies’ per a tots els assistents.

El jurat de l’edició d’enguany va estar format per Gema Aler (Alta Ribagorça), Paquita Llort (Pallars Sobirà) i Margarida Miquel (Pallars Jussà).

El jurat va emetre el següent veredicte:

Categoria A (1r i 2n de primària)

  • Guanyador: Teo Farré Farré amb ‘Els aventurers’ (Escola Vidal i Abad)
  • Finalista: Jofre Duat Tous amb ‘La nau estrellada’ (Escola Vall de Boí)
  • Finalista: Maria Peró Planes amb ‘La falla del Ton’ (Escola Vall Fosca)

Categoria B (3r i 4t de primària)

  • Guanyador: Nil Cánovas Cano amb ‘Les ovelles i el xut’ (Escola Àngel Serafí Casanovas)
  • Finalista: Lua Farrero Roqué amb ‘El taulell màgic’ (Escola Vall de Boí)
  • Finalista: Arlet Castells Pubill amb ‘No a l’assetjament’ (Escola AESO)

Categoria C (5è i 6è de primària)

  • Guanyador: Artau Dies Lloveras amb ‘Les petjades de la padrina’ (Escola de Salàs)
  • Finalista: Mur García Franch amb ‘D’ovella negra carn…’ (Escola Els Raiers)
  • Finalista: Rita Escalona Parcerisas amb ‘Un canvi inesperat’ (Escola de Salàs)

Categoria D (1r i 2n ESO)

  • Guanyadora: Valença Pes Subias amb ‘Una dona de muntanya’ (Col·legi Mª Immaculada)
  • Finalista: Gamaliel López Ruiz amb ‘Un nou amic’ (Institut de Tremp)
  • Finalista: Sandra Fernades Buchaca amb ‘Justícia per a les trementinaires’ (Institut de Tremp)

Categoria E (3r i 4t ESO)

  • Guanyador: Àlex Bonet Codina amb ‘El Tic-Tac de  l’amor’ (Col·legi Mª Immaculada)
  • Finalista: Laia Murgó Marsà amb ‘Un gos molt especial’ (Institut de Tremp)
  • Finalista: Martina Monsó Peguera amb ‘El iaio Pepe’ (IES Pont de Suert)

Categoria F (Batxillerat i Cicles Formatius)

  • Guanyadora: Noa Pallàs Oliva amb ‘El pont del pont’ (IES Pont de Suert)
  • Finalista: Jan Monferrer Monclús amb ‘La llegenda del Pallars’ (Institut de Tremp)
  • Finalista: Ona Vilanova Poch amb ‘La llegenda del llop’ (IES Hug Roger III)
Lliurament dels premis Anton
Lliurament dels premis Anton Navarro
FluixNo està malamentEstà beAquest em serveixFantàstic Puntuació: 4,00 de 5 - 1 Vots
Carregant ... - 158 visites
[ Valora aquesta informació fent clic als estels ]
Si t'agrada aquest canal informatiu subscriu-te al RSS !
NOTA: El comptador de visites està actiu des de 02-2016
0 Flares Twitter 0 Buffer 0 Facebook 0 Email -- 0 Flares ×